понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 127
home Вести

Издадено предупредување за снежна бура во САД

Издадено предупредување за снежна бура во САД

Силна снежна бура се движи кон североистокот на САД. Националната Метеоролошка служба објави предупредување за бурата од државата Вирџинија до Мејн, каде живеат над десетина милиони лица.

Се најавува снежна покривка во висина од 45 до 60 сантиметри.

Гувернерот на Њу Џерси, Фил Марфи објави вонредна ситуација. Затворени се дел од патните правци, се врши евакуација, а суспендирани се сите облици на јавен превоз.

Предупредување за снежна бура има во Филаделфија, а на жителите им е наредено да ги тргнат возилата од улиците за да може непречено да се чистат улиците.

ЕУРО 2020

Македонија