понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 65
home Вести

Избришани сите снимки со Трамп од Јутјуб каналот на Белата куќа- достапно е само едно видео

Избришани сите снимки со Трамп од Јутјуб каналот на Белата куќа- достапно е само едно видео

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа.

На Јутјуб каналот на Белата куќа во моментов е достапен само видео материјалот од денешната инаугурација во живо на 46. претседател на САД, Џо Бајден.

Коронавирус