понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 214
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Избори во Турција, две лица убиени!

Избори во Турција, две лица убиени!

Темел Карамолаолу, лидерот на малата турска политичка партија „Фелисити“ изјави дека две лица се убиени на истокот на Турција на изборно место, за време на денешните локални избори.

Тој на својот Твиотер профил напиша дека волонтер и набљудувач на изборите се убиени во едно место во провинцијата Малатија.

Турската новинска агенција Анадолија денеска извести дека е убиено едно лице, а едно е повредено во расправија меѓу подржувачите на конкурентски кандидати на локалните избори, пренесе АП.

Парламентарни избори 2020