вторник, 21. март 2023. Вести денес: 89
home Вести

Истокот на САД ќе биде зафатен од силно невреме

Истокот на САД ќе биде зафатен од силно невреме

Источниот дел на САД се очекува да биде зафатен од силна бура, а метеоролозите предвидуваат и снежни врнежи, како и појава на торнадо во некои подрачја.

Бурата, која донесе снег и до 40 сантиметри од Вајоминг до Колорадо, можно е во текот на денешниот ден да донесе снег и во Мисисипи.

Источната област ќе биде зафатена со невреме и на денот на изборите. Можна е бура во подрачјето од Атланта до Филаделфија.

Во Њујорк и Бостон се очекуваат грмотевици, додека во подрачјето на Големите Езера се очекува дожд и снег. Дожд се најавува и во Сиетл, а снег на Каскадските и Стеновитите планини.

Во централните делови на САД главно се очекува суво време.

МИА

loading...