петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Испукани куршуми во близина на австриската амбасада во Анкара

Испукани куршуми во близина на австриската амбасада во Анкара

Недалеку од австриската амбасада во Анкара, испукани биле неколку куршуми во воздух, па турската полиција ги затворила улиците во таа област.

Куршумите биле испукани од бел автомобил во движење, јави турската агенција „Анадолија“, а пренесува АП.

Засега не е познато дали амбасадата била цел на напад.

Сличен инцидент се случи во август, кога три куршуми испукани од возило во движење ја погодија портата на американската амбасада во Анкара, но никој не беше повреден.

Локални избори 2021