вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 53
home Вести

Искусен трговец со криптовалути предвидува: Следниот месец ќе има голем скок на вредноста на Биткоинот

Искусен трговец со криптовалути предвидува: Следниот месец ќе има голем скок на вредноста на Биткоинот

Се очекува „експлозија“ на биткоинот во октомври.

Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето највисоко ниво на почетокот на следниот месец. Вајс тврди дека вредноста на оваа критовалута може да „експлодира“ во октомври, како и во 2013 година.

Сега Биткоинот се тргува за 42.600 долари.

Освен Биткоинот, се очекува да пораснат и многу други валути, а такви се: Етериум, АДА Кардано, Полкадот и слично.

Исто така, следниот месец работите на берзата за криптовалути зависат и од судењето на Рипл (XRP Ripple) кое ќе се одвива на 16. октомври.

Коронавирус