петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Вести

Иранската потпретседателка, исто така, е заразена со коорнавирус

Иранската потпретседателка, исто така, е заразена со коорнавирус

Иранската потпретседателка одговорна за прашањата на жените и семејството, Масуме Ебтекар, е заразена со коронавирус, јави агенцијата Ирна.

„Постоеја некакви знаци на инфекција, таа беше испитувана, а тестот се покажа позитивен“, соопшти советникот на потпретседателката за иранската агенција.

Според последните податоци од Иран, бројот на инфекции веќе достигна 245, од кои 26 се со фатален исход.

Коронавирус