недела, 31. јули 2022. Вести денес: 44
home Вести

Иран се закани: Ќе ги гаѓаме Израел и Дубаи, ако САД одговорат

Иран се закани: Ќе ги гаѓаме Израел и Дубаи, ако САД одговорат

Иран се закани дека ќе ги бомбардира Израел и Дубаи, доколку САД се одмаздат за ирански ракетен напад врз две бази со американски војници во Ирак.

– Ги предупредуваме сите сојузници на САД кои дадоа бази на нивната терористичка армија, дека секоја територија што служи како почетна точка за агресивни дејствија против Иран ќе биде гаѓана, соопшти Иранската национална гарда.

Иранската гарда исто така се закани дека ќе ја бомбардира Хаифа во Израел и Дубаи во Емиратите, објави „Дејли меил“.

Коронавирус