петок, 7. август 2020. Вести денес: 109
home Вести

Индија трета во светот со најмногу заразени од Ковид-19

Индија трета во светот со најмногу заразени од Ковид-19

Индија го достигна третото место во светот со најголем број заразени од коронавирусот со 700.000 активни случаи, соопшти индиското министерство за здравство.

Според последните податоци на индиската власт, активни случаи има  697.358, а 24.000 се само од последното деноноќие.

Во Индија од коронавирусот починаа 19.963 лица.

Коронавирус