недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Индија: Се урнаа два воени авиони за време на трениг

Индија: Се урнаа два воени авиони за време на трениг

Два авиона на индиското воено воздухопловство се урнаа за време на тренажен лет, при што еден пилот загинаа, а другиот се води како исчезнат.

Се претпоставува дека леталата се судрија за време на тренингот.

Авионите од акробатската група „Сурија киран“ се урнаа во подрачјето на авиобазата Јелеханка во Бангалере.

На местото на несреќата се наоѓаат спасувачки и екипи на брзата помош.

Коронавирус