сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 86
home Вести

Индија: Намален, но се уште висок бројот на новозаболени од коронавирус

Индија: Намален, но се уште висок бројот на новозаболени од коронавирус

Бројот на заболени од Ковид-19 во Индија денеска е намален во однос на недела.

Регистрирани се нови 366.161 случај на коронавирус.

Како што пренесува Ројтерс починале 3.754 пациенти.

Во изминатите четири дена Индија имаше над 400.000 дневно новозаболени.

ЕУРО 2020

Македонија