понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 162
home Вести

Индија надмина 8 милиони заболени

Индија надмина 8 милиони заболени

Индија денеска со регистрира нови 49.881 заболени од коронавирус надмина осум милиони случаи, покажуваат податоците од Министерството за здравство.

И натаму Индија се наоѓа на второто место во светот по бројот на заболени, зад САД каде има 8,8 милиони позитивни случаи.

Во последните 24 часа во Индија регистирани се 517 смртни случаи, со што вкупниот број на починати се 120.527 лица.

Коронавирус