понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 108
home Вести

Инцидент пред почетокот на прес конференцијата на Трамп и Путин во Хелсинки (ФОТО+ВИДЕО)

Инцидент пред почетокот на прес конференцијата на Трамп и Путин во Хелсинки (ФОТО+ВИДЕО)

Во претседателската резиденција на плоштадот Маркет во Хелсинки, кој денеска е домаќин на самитот на двајцата најмоќни лидери на светот, а малку не дојде до инцидент од сериозни размери.

Засега непознат маж, присутен во салата каде во секој момент се очекуваше обраќањето на претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, стана и почна да дофрлува нешто.

Големиот број на лица од обезбедувањето брзо реагираа и го исфрлија човекот од салата.

Коронавирус