понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Илјадници заштитни маски завршиле во море близу Сиднеј

Илјадници заштитни маски завршиле во море близу Сиднеј

Илјадници хируршки маски завршија на плажа во близина на Сиднеј, откако паднаа од карго-брод поради невреме.

Голем товарен брод испловил од Кина кон Мелбурн. Поради лошото време, тој морал да го промени курсот и да се упати кон Бризбејн.

Сепак, поради силното невреме, околу 40 контејнери со стоки паднале во морето, јави Би Би Си..

Покрај апарати за домаќинство и градежни материјали, пратката содржела и медицинска опрема, вклучувајќи хируршки маски.

Парламентарни избори 2020