вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 104
home Вести

Идентификуван уапсениот за пакет-бомбите, еве за кого станува збор (ФОТО)

Идентификуван уапсениот за пакет-бомбите, еве за кого станува збор (ФОТО)

Мажот кој беше денеска уапсен во САД и кој е клучниот и најверојатно единствен осомничен за испратените пакет-бомби неколку часа по неговото апсење беше и идентификуван.

Како што објавија службите за бебедност на САД, станува збор за 56-годишниот маж Цезар Сајок.

Полицискиот службеник, кој побара да остане анонимен, изјави дека апсењето се случило на паркинг на продавница за делови за автомобили во Флорида, повеќе детали најавија за подоцна.

Коронавирус