четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 7
home Вести

ИД презеде одговорност за нападот во кој загинаа 6 лица

ИД презеде одговорност за нападот во кој загинаа 6 лица

Терористичката група ИД презеде одговорност за нападот во Кабул во кој бомбаш самоубиец активира експлозив пред авганистанската национална разузнавачка агенција.

Според властите, во нападот загинале шест луѓе. Ранет е еден човек.

Експлозијата се случи една недела откако ИД презеде одговорност за напад врз тренинг камп на таа разузваначка агенција.

Коронавирус