сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 46
home Вести

И Литванија пријави случај на Ковид-19

И Литванија пријави случај на Ковид-19

Во Литванија попладнево е пријавен првиот случај на новиот коронавирус.

Освен што објави дека кај еден пациент е дијагностициран коронавирусот, Министерството за здравство на Литванија не соопшти други детали.

Претходно први случаи на Ковид-19 пријавија и Сенегал, Саудиска Арабија, Тунис, Јордан, Чешка, Португалија, Исланд, Индонезија, Андора и Ерменија.

Коронавирус