сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Вести

ХОРОРОТ СЕ ПОВТОРУВА- нова експлозија во Либан, густ чад ги гуши граѓаните (ВИДЕО)

ХОРОРОТ СЕ ПОВТОРУВА- нова експлозија во Либан, густ чад ги гуши граѓаните (ВИДЕО)

Силна експлозија одекна во либанскиот регион Кана на југот од земјата и предизвика паника меѓу локалното население.

Причината за силната експлозија се уште не е позната, а на снимките објавени на социјалните мрежи може да се види како густ чад се шири во околината на селото Кана.

Како што пренесува британската новинска агенција „Ројтерс“, повредени се неколку лица, а засега нема информации за евентуални жртви.

Коронавирус