среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 1
home Вести

ХОРОР ВО ИНДОНЕЗИЈА: Два тигри избегаа од зоолошка градина – настрада чуварот

ХОРОР ВО ИНДОНЕЗИЈА: Два тигри избегаа од зоолошка градина – настрада чуварот

Во зоолошка на индонезискиот остров Борнео избегале два тигри, а покрај нивниот кафез било пронајдено осакатено тело на 43-годишен чувар.

Во извештајот на АФП се наведува дека на телото на несреќниот човек биле видливи каснувања и канџи, пренесува BBC.

Тигрите успеале да избегаат од својот кафез, кој беше оштетен по неколкудневните поројни дождови.

Едниот тигар бил фатен денес, но другиот не реагирал на средството за смирување, тој се однесувал агресивно и поради тоа полицијата го убила.

ЕУРО 2020

Македонија