петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ХОРОР: Огромна дупка во центарот на Рим, се отворила преку ноќ и „проголтала“ автомобили (ВИДЕО)

На дното се гледаат искршени автомобили кои се излизгале внатре. 
ХОРОР: Огромна дупка во центарот на Рим, се отворила преку ноќ и „проголтала“ автомобили (ВИДЕО)

Во предградието на Рим изненадно се отворило тлото и настанала дупка длабока 9 метри.

-За време на огромниот одрон во дупката завршиле шест автомобили, додека од домовите во близина биле евакуирани 20 семејства, пишува Дејли Меил.

До големиот колапс на тлото дошло околу 5:30 часот. Драматичните снимки покажуваат колкава штета настанала штом се срушило тлото.

На дното се гледаат искршени автомобили кои се излизгале внатре.

Сѐ уште не е позната причината поради кој се отворила дупката.

Коронавирус