сабота, 19. јануари 2019. Вести денес: 19
home Вести

ХОРОР: Монструм ги уби трите деца на поранешната и нејзиното момче, па се самоуби

ХОРОР: Монструм ги уби трите деца на поранешната и нејзиното момче, па се самоуби

Маж од Пондер, Тексас пукал во неговата поранешна сопруга, нејзините три деца и дечкото, а потоа се самоубил.

Крвавиот инцидент го преживеа само поранешната сопруга, Аманда Ли Симпсон, која е пренесена во болница.

Трагедијата се случила вчера наутро, откако инцидентот првично бил пријавен во полиција како провала.

Кога полицајците стигнале во куќата, ги нашле телата на напаѓачот, 39-годишниот Џастин Пејнтер од Форт Ворт и 29-годишниот Сет Ричардсон од Ланкастер, момчето на Симпсон, и трите деца.

Полицијата не соопшти на која возраст биле убиените деца кои според Facebook профилот на Пејнтер медиумите ги идентификуваа како Кејденс Никол, Дрејк Александер и Один Тајлер Пејнтер.

Истрагата е во тек за да се утврди мотивот за убиствата.