петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 10
home Вести

Хемиски напад врз цивили во британскиот град Дадли

Хемиски напад врз цивили во британскиот град Дадли

Маскиран напаѓач синоќа влегувал во ресторани и во продавници во предградие на градот Дадли и ги прскал случајните минувачи со непозната хемиска супстанца, поради што 15 луѓе имале серозни потешкотии со дишењето.

По инцидентот само едно лице е хоспитализирано, а на останатите им е пруженамедицинска нега на местата на инцидентот.

Британската полиција се уште трага по напаѓачот.

Коронавирус