петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Хаос во познатото летувалиште: Поплавени улици, луѓе панично бегаат од автомобилите (ВИДЕО)

Хаос во познатото летувалиште: Поплавени улици, луѓе панично бегаат од автомобилите (ВИДЕО)

Обилни дождови предизвикаа поплави по улиците на турскиот град Бодрум.

Водата носела се пред себе низ улиците во овој познат туристички центар.

Луѓето панично бегале од автомобилите во кои почнала да продира водата.

Поплавени се многу работни и станбени објекти во градот.

Надлежните служби се на терен и помагаат на граѓаните.

Полицијата ги зајакнала мерките на безбедност.

Коронавирус