петок, 19. април 2019. Вести денес: 120
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип во 20:30 часот

home Вести

Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

Хаос во центарот на Мелбурн, три лица избодени, напаѓачот застрелан

Во центарот на австралискиот град Мелбурн три лица се прободени со нож, а напаѓачот е застрелан од полицијата.

Хаосот почнал кога полицијата била повикана поради возило што горело во центарот на градот.

Напаѓачот е хоспитализиран во критична состојба.