сабота, 17. ноември 2018. Вести денес: 0
home Вести

Хаос и паника во Шпанија: Автомобил се качи на тротоар и газеше луѓе

Хаос и паника во Шпанија: Автомобил се качи на тротоар и газеше луѓе

Во шпанскиот град Сарагоза три лица се повредени откако автомобил од коловозот се качи на тротоар и почна да вози низ пешаците.

Овој инцидент се случил во североисточниот дел на градот, близу барот Авенида.

Според пишувањата на локалните медиуми, возачот избегал од лице место.