четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 119
home Вести

Гватемала: Возач на камион усмрти 18 случајни минувачи

Гватемала: Возач на камион усмрти 18 случајни минувачи

Најмалку 18 лица загинаа кога возач на камион се втурна во маса народ, кои застанале за да видат сообраќајна несреќа која претходно се случила.

Возачот на камионот веднаш побегнал од местото на настанот, кој се случи денеска во западниот град Нахуала, јави Би-Би-Си.

Министерството за здравство информираше дека најмалку 19 лица се пренесени во болница со повреди, а Владата прогласи тридневна жалост.