недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 94
home Вести

Гром усмрти 9 годишно момче додека играло фудбал

Гром усмрти 9 годишно момче додека играло фудбал

Велика Британија е во шок по веста за бизарната смрт на деветгодишнито Џордан Бенкс, фудбалер кој настапувал за младинската категорија на Клифтон Ренџерс.

Додека момчето тренирал еден-на-еден со другар бил удрен од гром.

Набрзо момчето им подлегнало на повредите.

Бенкс бил голем навивач на Ливерпул, а почит на својот профил му оддаде Џејмс Милнер.

 

ЕУРО 2020

Македонија