понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 60
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Грамада од 154 килограми: Иранскиот Хулк менува професија

Грамада од 154 килограми: Иранскиот Хулк менува професија

Сајад Гарби, популарниот ирански Хулк, реши да влезе во светот на ММА и да дебитира против неименуван бразилски борец.

Тој крева тегови, а моментално тежи 157 килограми, а за својата намера ги извести своите фанови преку социјалните мрежи.

„Конечно ја прифаќам својата прва официјална борба“ напиша Гарби.

Иранскиот Хулк се понуди и да ја брани својата земја од терористи.