понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Граѓаните да останат дома еден месец, апелираат мексиканските власти

Граѓаните да останат дома еден месец, апелираат мексиканските власти

Заменик-министерот за здравство на Мексико, Уго Лопез-Гател ги повика сите граѓани да останат во своите домови еден месец.

Тој додаде дека тоа е единствен начин да се намали брзината на пренесување на новиот коронавирус.

Мексиканските здравствени власти соопштија дека се потврдени вкупно 484 случаи на Коивд-19, од кои 16 смртни случаи.

Коронавирус