сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 73
home Вести

Градоначалникот на Истанбул хоспитализан поради коронавирус

Градоначалникот на Истанбул хоспитализан поради коронавирус

Градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу потврдил дека синоќа е хоспитализиран откако резултатите на тестот покажале дека е позитивен на коронавирус.

Тој истакнал дека во болница е хоспитализиран со температура, но сега се чувствува добро.

Имамоглу нагласил дека во болница бил примен синоќа со температура од 38 степени. Тврди дека сега се чувствува подобро, дека температурата не му е висока и дека состојбата не му е загрижувачка, пренесува Ројтерс.

Коронавирус