петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 177
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

home Вести

Градоначалникот на Бриж избоден со нож во вратот

Градоначалникот на Бриж избоден со нож во вратот

Градоначалникот на Бриж во Белгија, Дирк Де Фов (62) денеска беше прободен со нож во вратот, а по операцијата закрепнува и е вон животна опасност, додека неговиот напаѓач е уапсен, објави обвинителството на градот.

– Тој е добар, но мора да остане во болница до утре, додаде обвинителството во соопштение.

Според првичните извештаи, градоначалникот, кој исто така е адвокат, бил нападнат од поранешен клиент кого некогаш го бранел на суд.

Коронавирус