сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Град предзвика поплави: Големо невреме ја погоди Европа, можни се бури ширум континентот

Град предзвика поплави: Големо невреме ја погоди Европа, можни се бури ширум континентот

Делови од Европа синоќа беа погодени од невреме проследено со град, а во поединечни делови на континентот невремето предизвика поплави.

На социјалните мрежи синоќа се појавија снимки од пороен дожд во Франција, во Австрија и во Швајцарија.

Метеоролозите претходно најавија дека поради продор на студен воздух од Атлантски Океан од денеска ќе уследи намалување на температурата на воздухот во Централна Европа, а можни се бури ширум континентот.

(Миа)

Коронавирус