вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 120
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Гори основно училиште во Лондон, 80 пожарникари на терен

Гори основно училиште во Лондон, 80 пожарникари на терен

Во основно училиште во Лондон изби пожар, и засега нема информации за повредени, јави Би-Би-Си.

Лондонската противпожарна служба соопшти дека 12 возила и 80 пожарникари се испратени во источниот дел од Лондон каде се наоѓа школото. Пожарот го зафатил училиштето Родинг во Дегенхам.

Околу половина од училишната зграда е запалена, а причината за пожарот се уште не е позната.

Учениците од основното училиште Родинг требаше да се вратат во клупите на 5 септември по летните одмори.

(Миа)