среда, 5. август 2020. Вести денес: 107
home Вести

Големите пожари во Австралија не стивнуваат, на Сиднеј му се заканува опасност (ВИДЕО)

Големите пожари во Австралија не стивнуваат, на Сиднеј му се заканува опасност (ВИДЕО)

Големите пожари во Австралија не се смируваат, а пожарникарите објавија дека голем пожар што е многу тешко да се локализира, е регистриран на 60 км северно од Сиднеј.

Пожарот зафатил 300.000 хектари земјиште што е оддалечено само еден час од најнаселениот град во Австралија.

Властите издадоа препорака до граѓаните да ја напуштат загрозената област.

Коронавирус