среда, 7. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

Голема трагедија: Загинаа три Јутјуб ѕвезди, паднале од висина од 30 метри (ВИДЕО)

Голема трагедија: Загинаа три Јутјуб ѕвезди, паднале од висина од 30 метри (ВИДЕО)

Тројца млади популарни влогери кои на Јутјуб поставуваа снимки од своите авантури загинаа, откако паднаа од водопад во Канада.

Рикер Гембл, Алексеј Лијак и Меган Скрапер беа дел од каналот „High on Life” на Јутјуб каде ги закачуваа своите херојски подвизи, пренесе Би-Би-Си.

-Тие беа најтоплите, најљубезните и најотворените луѓе кои можевте да ги запознаете, велат од влогерската група.

Полицијата соопшти дека тројцата пливале на врвот од водопадот Шенон, во канадската покраина Британска Колумбија кога се лизнале и паднале од висина од 30 метри.

Групата има 1,1 милион следбеници на Инстаграм и над 500 илјади претплатници на Јутјуб.

Членовите на каналот снимија видео во кое оддадоа почит на починатите пријатели.