недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Голем пожар во Сан Франциско, гори градско обележје ВИДЕО

Голем пожар во Сан Франциско, гори градско обележје ВИДЕО

Повеќе од 125 пожарникари во Сан Франциско се борат со пожарот кој избил кај пристаништето „Рибарски прстен“, јавува CNN.

Поголем дел од пристаништето изгорело, но никој не е повреден. Локацијата целосно е евакуирана, а причината за пожарот сѐ уште е непозната.

Коронавирус