четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 30
home Вести

Голем пожар во Њу Делхи, загинаа најмалку 27 луѓе

Голем пожар во Њу Делхи, загинаа најмалку 27 луѓе

Во пожар во четирикатна зграда во Њу Делхи загинаа најмалку 27 луѓе, јави индиската служба за вонредни ситуации.

Повеќе од 40 луѓе се повредени и префрлени во болница по големиот пожар, а засега не е познато што го предизвикало пожарот.

„Потрагата е во тек, досега има 27 починати лица, а пожарот е изгаснат“, соопштија од противпожарната бригада.

Коронавирус