вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 144
home Вести

Голем пожар на пазарот во ОАЕ

Голем пожар на пазарот во ОАЕ

Голем пожар изби вечерва на пазар во Обединетите Арапски Емирати, пренесуваат весниците „Нешнал“ и „Галф тајмс“.

Локалните власти не биле достапни за коментар, ниту за потврда на овие информации.

Коронавирус