четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Го прегазил со автомобил и починал на лице место- причината ќе ве шокира!

Го прегазил со автомобил и починал на лице место- причината ќе ве шокира!

Германската полиција соопшти дека 77-годишно лице починал откако бил прегазено со автомобил управуван од 74-годишен маж, а на инцидентот му претходела караница помеѓу нив двајцата додека чекале во редица да купат свежо исцеден сок.

Како што соопшти полицијата од германската покраина Саксонија жртвата му се спротиставила на 74-годишниот маж да влезе преку ред додека луѓето во возила чекале да купат сок.

Осомничениот го забрзал својот автомобил и удрил во жртвата која се обидела да му го попречи патот. Прегазениот 77-годишен маж набргу потоа им подлегнал на повредите.