петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 95
home Вести

Го надмина и Еди Рама со стајлингот: Премиер ги изненади политичарите во Давос со изборот на чорапи (ФОТО)

Го надмина и Еди Рама со стајлингот: Премиер ги изненади политичарите во Давос со изборот на чорапи (ФОТО)

Албанскиот премиер Еди Рама често знае да ги изнанади сите со изборот на облека кога се работи за некој деловен состанок, но по се изгледа тој не е единствениот.

Канадскиот премиер Џастин Трудо ги шокираше сите, кога за миг ги поткренал панталоните, а под нив се виделе шарените чорапи.

Тој е познат по изборот на шарени чорапи, но никој не се надеваше дека за ваков важен настан во Давос, ќе избере виолетови чорапи со жолти патки.

Погледнете:

Коронавирус