среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 88
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Глава од човек оставена пред редакцијата на весник од Мексико

Глава од човек оставена пред редакцијата на весник од Мексико

Непознати сторители, пред редакцијата на весникот „Експресо“, во мексиканскиот град Сијудад Викторија, оставиле отсечена глава од човек во фрижидер од стиропор, заедно со заканувачка порака до новинарите.

„За весниците поврзани со милионските договори на (гувернерот на Тамаулипас) на Франциско Гарсија Габез де Васа – тоа нема да ве спаси, а ова е доказ“, се наведува во рачно напишаната порака. „Продолжете да молчите и ќе видите“, се вели во пораката.