среда, 23. септември 2020. Вести денес: 138
Во живо

Протест на ВМРО-ДПМНЕ против неправдите, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

home Вести

Германија: Уапсени тројца Ирачани кои планирале бомбашки напад

Германија: Уапсени тројца Ирачани кои планирале бомбашки напад

Германската полиција денеска уапси тројца државјани на Ирак кои се осомничени дека планирале да извршат бомбашки напад.

Канцеларијата на федералното обвинителство соопшти дека тие се уапсени поради сомнение дека планирале „исламски – мотивиран“ напад.

Според првичните резултати од истрагата, осомничените се уште немале избрано цел на нападот.

Коронавирус