вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 20
home Вести

Германија регистрира нови 16.774 случаи на коронавирус

Германија регистрира нови 16.774 случаи на коронавирус

Во Германија се потврдени нови 16.774 случаи на коронавирус, со што вкупниот број е зголемен на 481.013 случаи, покажуваат резултатите од Институтот за заразни болести „Роберт Кох“.

Според податоците од Институтот бројот на жртви од коронавирус во Германија се зголемил за нови 89 смртни случаи.

Коронавирус