четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 41
home Вести

Германија: Нови 10.237 случаи на коронавирус

Германија: Нови 10.237 случаи на коронавирус

Нови 10.237 случаи на коронавирус се потврдени во изминатото деноноќие во Германија, објави Ројтерс.

Германија регистрира и 666 смртни случаи.

Од почеток на пандемијата во оваа земја вкупно заболеле 2.310.233 лица, а починале 63 635.

ЕУРО 2020

Македонија