четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 179
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Вести

Германија: Напаѓач уби 8лица во близина на Франкфурт, полицијата го пронајде мртов во неговиот дом

Германија: Напаѓач уби 8лица во близина на Франкфурт, полицијата го пронајде мртов во неговиот дом

Напаѓачот кој пукаше и убил осум лица синоќа во германскиот град Ханау во близина на Франкфурт, денеска е пронајден мртов во неговиот дом. Тоа го објави полицијата во покраината Хесен на Твитер.

Специјалните полициски сили пронајдоа уште еден труп во домот. Истрагата е во тек. Се уште нема информации за други сторители, се вели во соопштението.

Засега нема информации за мотивите на напаѓачот.

Претходно, локалната полиција соопшти дека во пукањето има пет лица тешко повредени.

Парламентарни избори 2020