четврток, 5. август 2021. Вести денес: 166
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Германија: 8 починати и 258 нови случаи за коронавирус

Германија: 8 починати и 258 нови случаи за коронавирус

Во последните 24 часа во Германија како последица од коронавирус починале осум лица.

Вкупниот број за починати од Ковид-19 во оваа земја се 8.763, пренесува Ројтерс.

Според податоците на Институтот за заразни болести, заразени се 185.674 лица, а во последните 24 часа пријавени се нови 258 случаи.

Коронавирус