понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Германија: 556 смртни случаи и над 9800 новозаболени

Германија: 556 смртни случаи и над 9800 новозаболени

Германија во изминатото деноноќие регистрира нови 9.860 случаи на коронавирус. Вкупниот број на заболени во оваа земја е 2.320.093.

Како последица од коронавирус починале 556 пациенти, а вкупниот број на смртни слуќаи е 64.191 лице.

 

ЕУРО 2020

Македонија