четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Германија: 3.379 новозаболени од коронавирус

Германија: 3.379 новозаболени од коронавирус

Германија регистрира 3.379 новозаболени од коронавирус, покажуваат податоците од Институтот „Роберт Кох“.

Како последица од коронавирус починале уште 841 лице, а од почеток на пандемијата вкупниот број на смртни случаи е 62.156.

ЕУРО 2020

Македонија