четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Германец 20 години на лотарија играл ист броеви и освои 1,67 милиони долари

Германец 20 години на лотарија играл ист броеви и освои 1,67 милиони долари

Љубител на игри на среќа од германскиот главен град Берлин, 20 години на лотарија ги играл истите броеви и викендов, конечно, освои 1,67 милиони долари.

Играчот чие име не се открива, од 1998 година упорно ги повторувал истите шест бројки на „Лото 6 од 49″ кое се извлекува секоја сабота, па деновиве конечно му се посреќи.

Според претставник на Лотаријата во Берлин, уплатата на добитното ливче чинела 6,75 евра.

Коронавирус