четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 176
home Вести

Французинка од 102 години осомничена за убиство на цимерка во старечки дом

Французинка од 102 години осомничена за убиство на цимерка во старечки дом

Француското обвинителство денеска отвори истрага за убиството на 92-годишна жена во старечки дом во северна Франција, а за злосторот осомничена е нејзината 102-годишна цимерка, која е префрлена во психијатриска болница.

Обдукцијата покажа дека старицата била усмртена со давење и добила неколку удари по глава.

Нејзината 102-годишна цимерка бурно и нервозно реагирала на веста за трагедијата и поради тоа била префрлена во психијатриска болница. Извори од болницата велат дека старата жена во конфузна состојба рекла дека „некого убила“.

 

Коронавирус